Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2002-03-24

Pomieszczenia i urządzenia higieniczno-sanitarne (cz. II)

Przepisy określające wymogi sanitarne dotyczą również sanitariatów, jadalni, palarni i pomieszczeń wypoczynkowych. Szczególne wymogi dotyczą niepełnosprawnych i niektórych zakładów pracy.

Zygmunt Wieczorek
Wymogi dotyczące poszczególnych pomieszczeń regulują odpowiednie przepisy załącznika do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. Nr 129, poz. 844) oraz rozporządzenie Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa z 14 grudnia 1994 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 1999 r. Nr 15, poz. 140 ze zm.).
Sanitariaty
Ustępy powinny być zlokalizowane w odległości nie większej niż 75 m od stanowiska pracy. Jeżeli na danej kondygnacji pracuje mniej niż 10 osób, ustępy mogą znajdować się nie dalej niż na kondygnacji sąsiedniej. Wejścia do ustępów powinny prowadzić bezpośrednio z korytarzy lub dróg służących do komunikacji ogólnej. Ustęp powinien mieć wejściowe pomieszczenie izolujące wyposażone co najmniej w 1 umywalkę przypadającą na 3 miski ustępowe lub pisuary. Miski ustępowe i pisuary powinny być spłukiwane bieżącą wodą i podłączone do kanalizacji.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00