Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.608.2021.1.PRM

Możliwość ewidencjonowania świadczonych usług mediacyjnych przy zastosowaniu kasy rejestrującej z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii po 30 czerwca 2021 r.

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

14 września 2021 r. wpłynął Pani wniosek z 14 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości ewidencjonowania świadczonych usług mediacyjnych przy zastosowaniu kasy rejestrującej z  elektronicznym lub papierowym zapisem kopii po 30 czerwca 2021 r. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 2 grudnia 2021 r. (wpływ 8 grudnia 2021 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawczyni jest mediatorem wpisanym na listę mediatorów prowadzoną przez prezesa Sądu Okręgowego w (...). Wnioskodawczyni prowadzi mediacje na zlecenie sądu w ramach toczącego się przed sądem postępowania.

Wnioskodawczyni nie posiada wykształcenia prawniczego. Wnioskodawczyni nie udziela porad prawnych i nie świadczy usług zastępstwa prawnego. Wnioskodawczyni posiada wykształcenie psychologiczne.

W ramach świadczonych czynności mediacyjnych Wnioskodawczyni pomaga stronom dojść do polubownego rozwiązania sporu. Celem czynności mediacyjnych jest więc pomoc zwaśnionym stronom w dobrowolnym osiągnięciu ich własnego, wzajemnie akceptowanego porozumienia w  spornych kwestiach.

Stronami mediacji są osoby fizyczne (zarówno prowadzące jak i nieprowadzące działalności gospodarczej) jak i osoby prawne i jednostki organizacyjne. W każdym przypadku, również przy mediacjach prowadzonych na zlecenie sądu, wynagrodzenie za przeprowadzoną mediację Wnioskodawczyni otrzymuje bezpośrednio od stron. Wysokość wynagrodzenia za przeprowadzenie mediacji na zlecenie sądu jest określona w § 2 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 30 listopada 2005 r. w sprawie wysokości wynagrodzenia i podlegających zwrotowi wydatków mediatora w postępowaniu cywilnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00